Myyntikohteemme

Kukonharjantie 458

Kukonharja, Huittinen | Mökki tai huvila | Tupa + kk+ wc

44 000 €

Velaton hinta

25 m2

Pinta-ala

1

Huoneita

2002

Rakennusvuosi


Kesäidylli pienen joen rannalla – tunnelmallinen mökki Vampulan maaseudulla

Haaveiletko omasta rauhallisesta kesäpaikasta, jossa voit rentoutua luonnon äärellä ja nauttia peltomaisemista? Nyt on tilaisuutesi!

Tämä kauniisti pidetty ja rakkaudella vaalittu vuonna 2002 valmistunut mökki sijaitsee Vampulan Kukonharjan kylässä, Kourajoen rannalla. Määräala on noin 0,30 ha ja tarjoaa suojaisan sekä vehreän pihapiirin.

Mökissä on tupa, keittotila ja vesi-wc sekä lisäksi katettu kuisti, jossa voit nauttia aamukahvit lintujen laulua kuunnellen. Sähköistettyyn mökkiin tulee kunnan vesi, ja jätevedet ohjataan umpisäiliöön. Lämmityksestä huolehtii sähkölämmitys sekä Tiilerin varaava takka, joka tuo lämpöä ja tunnelmaa viileinäkin iltoina.

Ja mikäpä olisi kesäpaikka ilman pihasaunaa! Tämä 1927 rakennettu ja 2000-luvun alussa kunnostettu puulämmitteinen sauna tarjoaa perinteiset ja pehmeät löylyt. Saunan yhteydessä on saunakamari sekä katettu terassi, jossa voi vilvoitella saunomisen lomassa – vaikka kesäsateen ropistessa taustalla.

Pihapiiristä löytyy myös vuonna 2004 valmistunut ulkorakennus, jossa on reilusti tilaa puuliiterille, varastolle sekä mahdollisuus luoda vierasmaja kesävieraille tai perheen nuorisolle.
Tontti on sopivan kokoinen niin rentoutumiseen kuin puutarhanhoitoon – voit halutessasi loihtia vehreän kukkakeitaan tai hyötypuutarhan.

Jos kaipaat vieläkin enemmän tilaa, on mahdollista ostaa koko n. 2,6 ha tila, jonka määräalan molemmin puolin on noin hehtaarin verran viljeltyä peltoa (vuokrattu toistaiseksi voimassa olevalla sopimuksella).

Hyvä sijainti ja helppo saavutettavuus:
- Helsingistä n. 2 tuntia
- Turusta n. 1 tunti
- Tampereelta n. 1,5 tuntia
- Valtatie 2:lta Palojoentietä 8,7 km
- Kantatie 41:lta Vähäjoentietä n. 7 km

Tämä kesäunelma voi olla sinun – tartu tilaisuuteen ja ota yhteyttä heti!

Ota yhteyttä tai jätä viesti

Marjo Stenfors

Yrittäjä, Kiinteistönvälittäjä YKV,LKV

Ota yhteyttä





    Annan suostumukseni siihen, että välitysliike saa lähettää minulle sähköistä suoramarkkinointia (esim. tekstiviesti, sähköposti)

    Tietosuojalauseke

    Perustiedot

    Kohdenumero20625645
    SijaintiHuittinen, Kukonharja
    Kukonharjantie 458
    TyyppiMökki tai huvila
    HuoneistoselitelmäTupa + kk+ wc
    Huoneiden lukumäärä1
    SaunaOma sauna
    ParvekeEi
    Asuinpinta-ala25,0 m2
    Kokonaispinta-ala25,0 m2
    Lisätietoja pinta-alastaKatettu kuisti n. 12 m² Mökin kerrosala n. 42,6 m²
    KuntoTyydyttävä
    Kerros1 / 1
    Rakennusvuosi2002

    Hinta ja kustannukset

    Velaton hinta44 000,00 €
    Myyntihinta44 000,00 €
    Kiinteistövero245,00 € / vuosi
    Lisätietoja maksuistaMääräalan n. 0,3 ha lohkomiskustannus 1320 euroa. Kaupanvahvistus 128 euroa puoliksi.

    Tilat ja materiaalit

    KeittiöTasot: laminaatti
    Seinät: puu
    Lattia: lauta
    Liesi/uuni: sähköliesi
    OlohuoneVaraava Tiilerin takka olohuoneessa.
    OlohuoneSeinät: puu
    Lattia: lauta
    Saunan kuvausErillinen saunarakennus.
    Saunan kiuasPuukiuas

    Lisätiedot

    LämmitysjärjestelmäPuu, sähkö
    Kiinteistötunnus102-456-10-116
    Tontin omistusOma
    Tontin pinta-ala3 000,0 m2
    RakennusmateriaaliPuu
    KattoHarja
    ViemäriUmpisäiliö
    EnergialuokkaKohteelle ei lain mukaan tarvita energiatodistusta.
    RantaOmaa rantaviivaa
    KaavoitusKaavoittamaton, Haja-asutusalue

    Palvelut ja liikenneyhteydet

    PalvelutHuittisten keskustan monipuoliset palvelut n. 15 km päässä (n. 20 min)
    Ota yhteyttä kohteen välittäjään

    Marjo Stenfors